دوشنبه, 26 آذر 1397
تقدیر از پژوهشكده تالاب بین المللی هامون در مراسم روز جهانی تالاب‌ها
 ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه:

مراسم روز جهانی تالاب‌ها با شعار «تالابها برای آینده شهری پایدار» با حضور دست‌اندرکاران و مسئولان ملی و بین‌المللی حوزه تالاب‌ها در تاریخ 13 بهمن ماه 1396 در شهرستان رامسر و در محل هتل بزرگ رامسر برگزار شد.

در این مراسم و در بخش مطالعاتی – تحقیقاتی برنامه قهرمانان تالاب 1396، پژوهشکده تالاب بین‌المللی هامون به جهت فعالیت در راستای حفاظت از زیست‌بوم ارزشمند تالاب هامون، از سوی هیئت‌داوران قابل‌تقدیر ارزیابی شد و آقای دکتر قرائی رئیس پژوهشکده تالاب بین‌المللی هامون لوح تقدیر از فعالیت‌های این مجموعه در حفاظت از زیست‌بوم‌های ارزشمند تالابی و انجام پژوهش‌های کاربردی و مطالعات میدانی در حوضه هامون‌های سیستان را دریافت نمود.

لازم به ذکر است این مراسم هرساله در تاریخ 2 فوریه مصادف با روز جهانی تالاب‌ها (برگرفته از تاریخ تصویب کنوانسیون تالاب‌ها در شهر رامسر در سال 1971) به توصیه کنوانسیون رامسر و باهدف اجرای معاهدات و قوانین بین‌المللی در جهت حفظ و احیای تالاب‌ها که ازجمله مولدترین محیط‌های جهان و گهواره تنوع زیستی می‌باشند و جلوگیری از تخریب آن‌ها برگزار می‌گردد. کنوانسیون رامسر قدیمی‌ترین معاهده بین‌المللی، با تأکید بر حفاظت از طبیعت در جهان است که ۱۵۸ کشور عضو را ملزم به تعیین و حفظ تالاب‌های بااهمیت بین‌المللی و تشویق به استفاده خردمندانه از آن‌ها می‌نماید.


نمایش تعداد بازدیدها : 977

بازگشت           چاپ چاپ         

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0