شنبه, 31 فروردين 1398
مشاركت جامعه دانشگاهی دانشگاه زابل در برپایی آئین نیكوی درختكاری
 ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

به گزارش روابط عمومی:

درخت‌ کاری و ایجاد فضای سبز در باورهای آیینی، دینی و ملی ایرانیان سنتی دیرین محسوب می‌شود و گزینش روزی به نام "روز درختکاری" نشان از علائق ریشه دار ملی و تاریخی و سنت های ارزشمند دینی این سرزمین دارد. این آئین پربرکت، بهانه ای است تا به احترام طبیعت، نهالی در دل سرد زمین قرار دهیم و نقشی در برقراری پیوند عمیق و مستحکم با طبیعت داشته باشیم.

امسال نیز به سنت همه ساله، جامعه دانشگاهی زابل، همسو با دیگر ایرانیان، در برپایی آئین پربرکت درختکاری مشارکت داشتند، تا با یادآوری اهمیت های اعتقادی، مذهبی و فرهنگی درختان و با کاشت نهال هایی همچون زیتون، وظیفه خود را جهت فرهنگ سازی و افزایش سطح آگاهی مردم منطقه در رابطه با فواید کاشت این درخت مثمر و سازگار ایفا نمایند و شعله ی این امید که سیستان روزی به قطبی شکوفا و پویا در حوزه کاشت زیتون تبدیل شود را، زنده نگه دارند.

با توجه به اهمیت موضوع زیتون و نقش سازنده آن در توسعه اقتصاد و سلامت جامعه، نهال های زیتون غرس شده در روز درختکاری، توسط دانشگاه زابل و با هدف الگوسازی سیاست های ترویجی این دانشگاه در عمومی‌سازی پرورش زیتون و توسعه کشاورزی منطبق با شرایط اقلیمی منطقه؛ اهدا گردید. لازم به ذکر است علاوه بر زیتون، چندین هزار اصله نهال مختلف شامل زبان گنجشک، اکالیپتوس و ... نیز از طرف دانشگاه زابل جهت کاشت در فضاهای شهری اهدا و توزیع شد.
نمایش تعداد بازدیدها : 959

بازگشت           چاپ چاپ         

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0