تبریک و گرامیداشت روز جهانی شهرسازی WORLD TOWN PLANNNING DAY

۱۲ آذر ۱۴۰۱ | ۰۹:۴۹ کد : ۴۴ اخبار دانشکده
تعداد بازدید:۸۸
تبریک و گرامیداشت روز جهانی شهرسازی WORLD TOWN PLANNNING DAY

هشتم نوامبر برابر با ۱۷ آبان، هرسال یادآور بزرگداشت روزی است که به شهرسازان و همه شهروندان یادآوری می‌نماید که شایستگی زندگی در شهرهایی را دارند که الزامات مناسب برای تأمین رفاه، آسودگی، سلامت و بهره‌مندی از محیط زندگی زیبا و دلپذیر در آنها رعایت شده است.

این روز نخستین‌بار توسط پرفسور کارلوس ماریا دلاپائولرا، استاد فقید دانشگاه بوئنوس‌آیرس آرژانتین، تحت عنوان روز جهانی شهرسازی    (World Town Planning Day)  ثبت گردید که در ایران به روز جهانی شهرسازی نیز معروف است. هدف اصلی از نام‌گذاری چنین روزی، آگاهی‌بخشی و بالابردن علاقه به مباحث شهرسازی در میان عامه مردم و متخصصان در مقیاس‌های محلی، ملی و بین‌المللی است.

روز جهانی شهرسازی روزی ویژه برای بازشناسی و ارتقاء جایگاه شهرسازی در شکل‌دهی به جوامعی سالم و سرزنده است و همچنین روزی ویژه ازنقطه‌نظر نگاه به شهرسازی از منظر جهانی آن و همین‌طور بیدار کردن ضمیر شهروندان و مسئولین تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر در مواجهه با مشکلات زیست‌محیطی در مسیر توسعه می‌باشد.

این روز را به‌تمامی اساتید، حرفه‌مندان، دانش‌آموختگان، فعالان و علاقه‌مندان به حوزه شهرسازی تبریک گفته و برای تمامی شما عزیزان آرزوی موفقیت و بهروزی همیشگی دارد. امید است با همکاری، همفکری، مشارکت و عمل بتوانیم نقش خود را در بهبود مستمر جامعه، شهر، کشور و جهانی که در آن زندگی می‌کنیم به‌خوبی ایفا کنیم.

کلید واژه ها: شهرسازی جهانی شهرسازی روز جهانی شهرسازی روز روز جهانی جهانی روزی زندگی شهروندان