کسب دو مقام سوم توسط کانون های فرهنگی دانشگاه زابل در جشنواره تئاتر منطقه ای خاوران با حضور گروه های نمایشی از ۸ استان کشور

تاریخ : ۱۸ دی ۱۴۰۲

کسب دو مقام سوم توسط کانون های فرهنگی دانشگاه زابل در جشنواره تئاتر منطقه ای خاوران با حضور گروه های نمایشی از ۸ استان کشور

به گزارش روابط عمومی دانشگاه زابل،

جشنواره تئاتر منطقه ای خاوران به میزبانی مشهد از ۱۰ دی ماه با حضور گروه های نمایشی هشت استان آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، گلستان، سیستان و بلوچستان، مازندران، کرمان و تهران در سالنهای تئاتر اصلی شهر، تماشاخانه بهار، تماشاخانه شمایل، تماشاخانه نوری، تماشاخانه اردیبهشت و بوستان ملت مشهد اجرا شد و قرار بود مراسم پایانی و معرفی برگزیدگان این رویداد ۱۴ دی ماه برگزار شود که به دلیل حادثه تروریستی کرمان لغو شد.

در این جشنواره خانم سحر کیخایی بازیگر نمایش «چرمیت شاه» از کانون های فرهنگی دانشگاه زابل موفق به کسب رتبه سوم، لوح تقدیر و جایزه نقدی دربخش بازیگری زن شد. همچنین آقای ارسلان محبی موفق به کسب رتبه سوم، لوح تقدیر و جایزه نقدی طرح و ایده برای نمایش «چرمیت شاه» شد. موسیقی متن این نمایش به نوازندگی آقایان ابوالفضل خاکرنگین و محمد عارف نارویی از کانون موسیقی دانشگاه زابل نیز کاندید موسیقی متن برتر این جشنواره شد.

نمایش «چرمیت شاه» آغازگر بخش خیابانی بیست و هشتمین جشنواره تئاتر خاوران بود که به نویسندگی و کارگردانی ارسلان محبی و بازی محمد عارف نارویی ، محمد جهانتیغ، سحر کیخایی جوان و ابوالفضل خاکرنگین از کانون تئاتر دانشگاه زابل در این جشنواره شرکت کرده بود این نمایش، روایت زندگی فردی است که با رؤیای پادشاه شدن و گستردن عدالت ماجراهایی را رقم می‌زند.